E-Mail sancakhalikoltuk@gmail.com

Adres Bursa/OSMANGAZİ

İletişim Numarası 0 552 419 78 16

Sosyal MedyaHALI YIKAMA | SANCAK HALI YIKAMA KOLTUK YIKAMA Bursa Halı ve Koltuk Yıkama

HALI YIKAMA | SANCAK HALI YIKAMA KOLTUK YIKAMA Bursa Halı ve Koltuk Yıkama

Halılar temizlenirken halının cinsine, rengine, lekenin türüne göre işlem yapılır. Halı yıkama firmalarında halı yıkanırken her halı belli bir adet fırça ile temizlenir. Yıkama hızı en ideal süreye ayarlanır. Makine kaliteli ise halılar yıpranmaz. Yıkanan halılar sıkılmak üzere rulo şeklinde ya da kazan tipi makinelere koyularak suyu sıkılır. Halı sıkıldıktan sonra yüksek oranda halının nemi alınmış olur. Kalan nemin kuruması için de halı uygun bir yere serilir. Halılar tamamen kuruduktan sonra halı parfümleri sıkılır ve ambalajlara sarılır. Daha sonrasında temizlenen halılar teslim edilir.

HALI YIKAMA İŞLEMİ

Halı yıkama işlemi halının cinsine göre değişiklik göstermekte olup, halı yıkama yöntemleri şu şekilde sıralanabilir:

Halı yıkama fabrikasına giren halı ilk aşamada toz alma yapılır sonraki işlemimiz 12 fırçalı makinamız ile yıkanmakta olup sonrasında sıkma makinanızda sulardan arındırılıp kurumaya bırakılır.

Derinlemesine halı yıkama: Bu yöntemi genellikle profesyonel yıkamacılar yapmaktadır. Ayrıca halıların derinlemesine yıkanması için minimum 6 ayda bir profesyonel bir yıkamacıda yıkatılması gerekir.

Şampuanlama yöntemi ile halı yıkama: Şampuan yöntemi eskilere dayalı bir yöntemdir. Şampuanlama ile yıkama yüzeysel temizler yani derinlemesine temizlemez. Kullanılan şampuana dikkat edilmediği takdirde halıların zarar görme ihtimali vardır.

Bu ve bunlara benzer birçok yöntem ile halı yıkama işlemi gerçekleştirilir

ÇALIŞMALARIMIZ